Ücretsiz Görsel Kaynaklar

0 Shares
0
0
0
Zeki Tuman
Benim gibi sizlerde derslerinizde kullanmak üzere içerik ve tasarım hazırlıyorsanız her zaman resim ve fotoğraf bulmakta sıkıntı yaşıyorsunuz demektir. Kolayca ulaşabileceğiniz resimlerin ya telif hakları vardır ya da yüksek fiyata sahiptir. Bu durumda dijital bir fotoğraf makinası alıp kendi resimlerinizi çekmek tek seçenektir. Fakat çok akılcı değildir ve oldukça da zaman alacaktır ve her zaman da istediğiniz sonuçları da elde etmeniz mümkün değildir. O halde buyurun size ücretsiz fotoğraf veya resim bulabileceğiniz siteler.
Umarım siz bu sayfayı gördüğünüzde bu siteler halen yerinde duruyor ve ücretsiz fotoğraf ve resim sunuyorlardır.
PublicDomainPictures.net  
Yüksek kalitede ücretsiz fotoğrafar bulabileceğiniz bir depodur. Fotoğraları ücretsiz olarak indirebilir, kendiniz de ücretsiz fotoğra yükleyip yayınlayabilirsiniz. Hem çalışmalarınız tanıtmak ve hem de bağış toplamak için bu siteyi kullanabilirsiniz.
Freeimages.co.uk 
6000 den fazla stok fotoğrafı bulabileceğiniz bir site Tümü ücretsiz ve yüksek çözünürlüğe sahip fotoğları isteğiniz gibi indire bilir web sitenizde ve yazılı materyallerinizde kullanabilirsiniz
cutcaster.com/search/collections/ 
Sitede ücretsiz fotoğraf ve resimlerin yanı sıra yüksek çözünürlükte vektörel resimleri de bulmanız mümkün.
FreeFoto.com 
Sitede 182 bölüm 3630 kategoride şeklinde düzenlenmiş 132.232 resim dosyası bulmanız mümkün.
FreePixels  
Sitede hem kişisel hem de ticari tasarım projelerinizde kullanabileceğiniz ücretsiz yüksek çözünürlüklü stok fotoğraflaar bulabilirsiniz.
FreeStockPhotos
 Tüm fotoğraları ücretsiz kullanmanız mümkün, daha yüksek çözünürlükte ve ticari amaçla kullanmak istiyorsanız, lisans almanız gerekir.
SXC (stock.xhng)  
Ücretsiz stok fotoğraf ve illüstrasyonlar sağlayan bir Web sitesidir. Stock.xhng bir resim kitaplığı site ve bir sosyal ağ sitesi ile ortak çalışır; kayıtlı kullanıcılar kişisel bir prortal oluşturarak, blog yazmak fotoğraf yüklemek, tartışmak, değerlendirmede bulunmak ve  kendi çalışmaları hakkında  çevrimiçi forumlara katılmak, gibi faaliyette bulunabilirler .
The 4 FreePhotos  
Çevrimiçi fotoğraf topluluğu, resim çekip ticari ve kişisel kullanım için ücretsiz olarak kamuya sunuyorlar. İşinize yarayacak epeyce fotoğraf olduğunu düşünüyorum.
Morgue File   
Kullanışlı ve ücretsiz bir fotoğraf sitesidir. İlham verici ve yaratıcı işler ortaya çıkarmak için başvurabileceğiniz bir kaynak kişisel ve ticari kullanıma açıktır.
FreeDigitalPhotos   
Web siteleriniz, sunumlarınız, gazete, okul çalışmaları ve medya dosyalarınız için telife tabi  fotoğrafların yanı sıra ücretsiz fotoğraf ve illüstrasyonları indirebileceğiniz bir sitedir.
Turbo Photo
Kamuya açık olarak 10 kategoride (3.4 GB) lık dev stok resimleri hizmete sunmaktadır.
Dreams Time 
Eğer tasarım işleri ile uğraşıyorsanız  Dreams Time tam size göre bir site. Yüksek çözünürlükte RF stok resimleri ücretsiz indirebileceğiniz bir site. Fotoğraf işleri ile uğraşanlar için büyüt bir protofolyo arşivi de aynı zamanda
Image After  
Büyük bir fotoğraf koleksiyonu sitesi ücretsiz indirip kullanabileceğiniz gibi sizde kendi resimlerin buradan kişisel veya ticari kullanım amacıyla paylaşabilirsiniz
Public Domain Photos   
500 fotoğraf ve 8000 clipart’a ulaşmanız mümkün Tüm arşivi ticari kullanımlar da dahil ücretsiz kullanabilirsiniz. .
Flickr Free Use Photos Group
Site üyeleri tarafından ücretsiz kullanım için paylaşılmış fotoğraflar kullanırken, kredi kartı, telif haklar vs korkuları yaşamanıza gerek yok.
Free Images
Bir koleksiyon sitesi ama kesinlikle bir clipart sitesi değil, site 5000 orijinal stok resmi 76 farklı kategoride ücretsiz kullanıma sunuyor.
Public Domain Image
Telif hakkı problemi yaşamadan kişisel ve ticari kullanım için kullanabileceğiniz stok resimlerin yer aldığı bir site
PhotoXpress
Site kullancı kaydı yaptıktan sonra günlük 10 resmi ücretsiz indirebileceğiniz bir site .
USAID 
kendisi tarafından çekilen veya partnerleri tarafından çekilen resimler büyük bir arşiv haline geldi. USAID Afrika’da çalışan bir kuruluş sitedeki resimleri eğitim amaçlı alarak ismini ve fotoğrafın sahibinin adını kullanmak kaydıyla kullanabilirsiniz.
Every Stock Photo  
Ücretsiz bir fotoğraf ve resim arama motorudur. Pek çok kaynaktan arama yaptığı için kullanacağınız resimlerini yanında lisan bilgilerine dikkat etmeniz gerekir. Sitenin üyeleri fotoğrafları etiketleme, oylama ve yorum yapma hakkına sahipler.
Bitirirken umarım tüm bu kaynakları kullanarak birbirinden güzel eğitim materyalleri hazırlar ve öğrencileriniz istifad
0 Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like